Sutriuškinti varžovai iš Lunineco

Sekmadienį Kretingos „Milda“ rezultatu 8:2 sutriuškino varžovus iš Baltarusijos – Lunineco „Luninec“. Tačiau šie tokiu savo pasirodymu liko patenkinti ir netgi dėkingi „Mildos“ komandai, kuri, susižeidus vartininkui, jo vieton paskolino savo žaidėją.
Nors visą rungtynių laiką nepertraukiamai lijo lietus, tačiau tai neišbaidė ištikimiausių motobolo gerbėjų – žiūrovų, vilkinčių žvejo kostiumais, apsidangsčiusiais polietileniniais paltais ir skėčiais, buvo pilnos tribūnos.
Žiūrovai juokavo, kad pasisekė bent jau „Kretingos komunalininko“ vandenvežės vairuotojui, kuriam nereikėjo drėkinti motodromo aikštės, nes joje ir taip telkšojo balos.
O netrukus „palaida bala“ jau buvo pavadintas ir baltarusių žaidimas – šių motociklams gendant ir neturint pakankamai atsarginių žaidėjų, vienu metu už „Luninec“ garbę aikštėje žaidė tik trys žaidėjai, o ne keturi, kaip turėtų būti pagal taisykles.
Įvarčių krušą atlaikyti bandęs „Luninec“ vartininkas trečiojo kėlinio pabaigoje patyrė kojos traumą, tad norėdama, kad rungtynės toliau sklandžiai tęstųsi, „Milda“ varžovams paskolino vieną savo vartininkų – Arūną Tiškų.
„Tai buvo labai gražus „Mildos“ gestas, – vėliau „Pajūrio naujienoms“ sakė „Luninec treneris Viktor Lužanin. – Šįkart turėjome mažiau žaidėjų, nes dalis jų serga, o dalis gydosi traumas. Net ir vartus gynė ne tikrasis mūsų vartininkas, o kitas žaidėjas. O jūsų vartininko negaliu vertinti – nekontroliavau jo, nestebėjau, ar jis pakankamai techniškas – tai jau „Mildos“ trenerio darbas, bet tikiu, kad savo darbą atliko sąžiningai ir, stovėdamas mūsų vartuose, specialiai nesistengė mūsų rezultatų dar labiau pabloginti.“
V. Lužanin teigė, kad jo vadovaujama komanda yra dar jauna – gyvuojanti trejus metus, todėl niekas ir nesitikėjo, kad jai pasiseks lygiavertiškai pasipriešinti stipriai „Mildos“ komandai. „Rezultatu aš patenkintas“, – sakė V. Lužanin.
„Šįkart mūsų komanda buvo pačios geriausios sudėties, kokia tik šiuo metu įmanoma, – sakė motobolo klubo „Milda“ vadovas Eduardas Steckis, ir pats šįkart pasirodęs rungtynėse ant motociklo. – Aišku, jautėme, kad komanda silpnesnė, todėl gal buvome šiek tiek labiau atsipalaidavę, leidome daugiau patirties įgauti jauniausiems mūsų žaidėjams. Svarbiausia – pergalė, o kokiu rezultatu – per daug nesureikšminome.“
Šįkart po 3 įvarčius pelnė komandos kapitonas Renatas Žiubrys bei Aivaras Večerskis, po 1 – Lukas Šimkus ir Tomas Gudauskas.
E. Steckio teigimu, lietus nepadarė didelės įtakos žaidimui. „Paklauskit Stasio Večerskio – mudu kartu galim prisiminti, kaip Vokietijoje teko žaisti ne tik lyjant, bet ir purve, kurio aikštėje buvo per sprindį. O čia – čia tik lietutis!”, – linksmai pasakojo E. Steckis.
Jam pritarė ir S. Večerskis, kuris baigęs motobolo žaidėjo karjerą, šiuo metu dirba komandos mechaniku. „Taip aptaškydavo veidą purvu, kad reikdavo akis prasikrapštyti, jog matytum, kur toliau važiuoti“, – juokėsi prisiminęs S. Večerskis.
Šįkart publika plojo ne tik „Mildos“ žaidėjams, kurie atakas dovanojo viena po kitos, bet ir 6 metų Džiugui Grigaičiui, kuris per pertraukėles tarp kėlinių išvažiuodavo į motodromą ir jame raižydavo ratus savo naujuoju mini motokrosiniu 75 kw galios motociklu.
„Iš karto mokėjau važiuoti, dar nė karto nevirtau“, – džiūgavo D. Grigaitis, kuris motociklą gavo dovanų vos prieš savaitę.
Tačiau berniukas žiūrovus žavėjo ne tik puikiais vairavimo įgūdžiais, bet ir savo apranga, identiška „Mildos“ žaidėjams. „Panaudojau seną motobolo žaidėjo Aivaro aprangą. Užtrukau 3 valandas ir teko nulaužti 3 adatas“, – įgyvendinusi D. Grigaičio svajonę, pasidžiaugė jo mama Renata.

Šaltinis: Pajūrio naujienos (2017-06-27)