Meistriškumo pamokos jaunimui

Kol orai leis, tol Kretingos jaunimo motobolo komanda tęs treniruotes Kretingos motodrome, kur mokosi valdyti motociklus ir perprasti šio žaidimo subtilybes.Kretingos motobolo klubo vadovas Eduardas Steckis ir treneris Renatas Žiubrys neslėpė: jei šie 16-17 metų vaikinai išliks tokie entuziastingi ir rodys progresą, jau artimiausią sezoną jų laukia varžybos išvykose, o galbūt ir pasirodymas Europos čempionate. E. Steckis pasidžiaugė, kad pavyko įgyvendinti jau ne vienerius metus brandintą idėją – suburti jaunimo motobolo komandą. Dalis jos narių treniruotis pradėjo jau pernai, o kai kurie į kolektyvą įsilieja kaip tik šiuo metu.
„Kiekvienas rimtesnis motobolo klubas turi ir jaunimo komandą, kurioje išugdyti žaidėjai vėliau papildo pagrindinę suaugusiųjų komandą. Užsitikrinti pamainą yra būtina, jei norime, kad Kretingos motobolo komanda toliau gyvuotų, – kalbėjo E. Steckis. – Džiaugiamės, kad šį mūsų tikslą suprato ir palaikė Kretingos rajono savivaldybė bei privatūs rėmėjai – už jų skirtas lėšas keturis jaunimo komandai skirtus motociklus įsigijome pernai, o dar keturis – šiemet.“
E. Steckio teigimu, 8 motociklai bei jų parvežimas iš Vokietijos iš viso kainavo apie 25 tūkst. Eur. „Šie motociklai, kurių variklio galia – 80 kub. cm, yra specialiai pagaminti motobolui: jų korpusas yra žemesnis, yra laikiklis kamuoliui varyti, skiriasi kitos detalės“, – paaiškino E. Steckis.

Pasak E. Steckio bei R. Žiubrio, kiekvienam jaunajam motobolo žaidėjui yra paskiriama po motociklą, už kurį jis yra atsakingas.
„Vienu motociklu negali treniruotis keli žaidėjai, nes motociklas yra kiekvienam individualiai priderinamas pagal jo ūgį. Be to, žaidėjas yra atsakingas už savo motociklą, privalo jį prižiūrėti“, – paaiškino pašnekovai.
Tai yra ir viena priežasčių, kodėl R. Žiubrys į komandą priėmė tik motyvuotus jaunuolius, kurie yra tvirtai apsisprendę žaisti motobolą.
„Treniruotės vyksta beveik kiekvieną dieną – jei tik nelyja, netelkšo balos, tai ir susitinkame motodrome. Nors yra tokių entuziastingų žaidėjų, kurie būtų pasiryžę į treniruotes atvykti ir per lietų, – jaunimu pasidžiaugė R. Žiubrys. – Daug dirbame, ir tie, kurie treniruotis pradėjo pernai, padarė didelį progresą, mes juos įtraukdavome ir į savo, suaugusiųjų, komandos treniruotes, kad jie pajustų žaidybinę atmosferą. Taigi naujiesiems komandos nariams teks pasistengti, kad prisivytų kitus.“

E. Steckis ir R. Žiubrys pasakojo, kad narių jaunimo komandai buvo dairomasi tarp tų, kurie jau lanko futbolo treniruotes, nes būtent šios sporto šakos pagrindais remiasi ir motobolo žaidimas.
„Tai, kad vaikinai moka važinėtis motoroleriu, motobole neturi jokios reikšmės, nes čia motociklo valdymas yra visai kitoks, jo mokytis reikia nuo pat pradžių. Jei dar jaunuolius reiktų supažindinti ir su futbolu, pavyzdžiui, kaip smūgiuoti – jiems tai būtų lyg atsidurti kosmose, – kalbėjo R. Žiubrys. – Taigi žaidėjams, kurie turi futbolo pagrindų, belieka išmokti važiuoti motociklu ir perprasti motobolo žaidimo niuansus. Svarbiausia, kad važiuodami motociklu, jie nesukeltų grėsmės nei sau, nei kitiems komandos nariams, todėl iš pradžių jiems leidžiama važinėti tik ratu. Tačiau jaunimui visada kartoju, kad nėra tokio dalyko, kurio negali išmokti, reikia tik norėti. Ir tikrai: tie, kurie į motobolą žiūri rimtai, labai patobulėjo.“

Kai, atšalus orams, treniruotis lauke nebebus įmanoma, jaunuoliai bus skatinami savarankiškai rūpintis išlaikyti savo fizinę formą – lankytis sporto klubuose ir nepraleisti futbolo treniruočių, kuris žiemos sezonu vyksta salėse.
„Juk taip pat daro ir pagrindinės komandos žaidėjai, kurie savarankiškai vaikšto į sporto klubą „Startas“, su kuriuo bendradarbiaujame, rūpinasi palaikyti fizinę formą. Negali užsisėdėti namuose ir auginti svorį – tuomet, prasidėjus sezonui, negalėtume tikėtis gerų rezultatų“, – teigė R. Žiubrys.
Jaunimo komanda naują sezoną pradės ankstyvą pavasarį ir, jei vaikinai parodys progresą, jų lauks ir pirmosios varžybos.
„Svarstome jaunimo komandą nuvežti į draugiškas varžybas Vokietijoje, galbūt – Baltarusijoje, kad jaunuoliai įgytų varžybinės patirties. Tuomet jie galėtų pasirodyti ir Europos motobolo čempionate, kuris rugpjūčio pabaigoje vyks Rusijoje – ten visuomet rengiami ir jaunimo komandų susitikimai“, – kalbėjo E. Steckis.

Šaltinis: Pajūrio naujienos (2017-10-13)