Į motobolo turnyrą Kretingoje – elitinės komandos iš Vokietijos ir Rusijos

Birželio 2–3 dienomis Kretingoje įvyks toks motobolo turnyras, kokio Lietuvoje nebuvo jau dvidešimt metų – publikai savo meistriškumą demonstruos ne tik Kretingos motobolo klubas ir Skuodo „Bartuva“, bet ir vienas pajėgiausių Vokietijos klubų „Tornado“ bei komanda „Metallurg“, kuri yra daugkartinė Rusijos čempionė, o jos žaidėjai sudaro Rusijos rinktinės branduolį.
Kretingos motobolo klubo vadovas Eduardas Steckis neslėpė – prisikviesti elitines motobolo komandas į Kretingą nebuvo paprasta, nes jų varžybų grafikai yra įtempti, jos yra laukiami svečiai ir kitose šalyse.
Birželio 2 dieną 16 val. Kretingos motodrome įvyks „Metallurg“ ir „Tornado“ draugiškas susitikimas, 17.30 val. – aikštėje jėgas pasimatuos Kretingos motobolo klubas ir „Metallurg“.
Ne mažiau intrigos publikos laukia ir birželio 3 dieną – 15 val. prasidės „Agrorodeo“ turnyras, kuriame be aikštės šeimininkų, „Metallurg“ bei „Tornado“ dalyvaus ir Skuodo „Bartuva“. Burtų keliu komandos bus suskirstytos į du pogrupius, kurių laimėtojos susirems finale, o pralaimėtojos kovos dėl III vietos.
„Komandoje „Metallurg“ žaidžia profesionalūs sportininkai, ne kartą pelnę šalies čempionų titulus, daugiausiai jų sudaro ir Rusijos rinktinę – ši ne kartą pelnė I vietą Europos motobolo čempionate, šį titulą iškovojo ir pernai. Taigi pralaimėti prieš „Metallurg“, kuri yra stipriausia komanda Europoje, tikrai nebūtų gėda. Vien žaidimas su tokio aukšto lygio komanda duoda neįkainojamos patirties“, – apie 1972 metais įkurtą „Metallurg“ iš Vidnojė miesto, kuris yra prie Maskvos, pasakojo E. Steckis.
Pasak jo, „Metallurg“ į Kretingą atvyksta atsakomojo draugiško vizito, nes pernai jų mieste lankėsi ir turnyre dalyvavo Kretingos motobolo klubas.
Klubas „Tornado“ iš Vokietijos miesto Kierspe jau yra lankęsis Kretingoje, tačiau šįkart jis žada, kad atvyks ir stipriausieji komandos žaidėjai, kurie negalėjo pasirodyti praėjusį kartą.
„Vokietijoje motobolo komandos rungtyniauja dviejose zonose – Šiaurės ir Pietų. Taigi „Tornado“ yra viena Šiaurės zonos lyderių“, – sakė FIM Europos motobolo komisijos narys Dovydas Bončkus.
Pasak jo, Kretingos motobolo klubas palaiko draugiškus ryšius su daugeliu Europos motobolo klubų ir ateityje žada organizuoti daugiau turnyrų, taip populiarindami šią sporto šaką. Iš viso Lietuvoje šiuo metu gyvuoja tik dvi motobolo komandos – Kretingos motobolo klubas bei Skuodo „Bartuva“.
Abi jos yra Centrinės Europos motobolo lygos, kurioje rungtyniauja Baltarusijos komandos, dalyvės.

Šaltinis: Pajūrio naujienos (2018-05-29)