Į turnyrą Kretingoje – legendiniai Europos čempionai

Savaitgalį Kretingos motodromas riaumojo: čia dvi dienas vyko varžybos, kuriose savo meistriškumą rodė ne tik abi Lietuvos motobolo komandos – iš Kretingos ir Skuodo, bet ir vienas stipriausių Vokietijos motobolo klubų – „Tornado“ bei legendinis daugkartinis Europos čempionas – klubas „Metallurg“ iš Rusijos. Šiam pasipriešinti negalėjo niekas, o žaidėjai kamuolį gainiojo tokiu dideliu greičiu, kad žiūrovų tribūnose netruko pasklisti kalbos esą rusai naudoja „reaktyvinį“ kurą.

Šeštadienį gausiai susirinkusi publika stebėjo du draugiškus susitikimus: klubas „Metallurg“ rezultatu 4:0 įveikė „Tornado“, o po keliolikos minučių pertraukos „Metallurg“ aikštėje pasitiko jau kitus varžovus – „Kretingos motobolo klubą“.

Trumpam prarado sąmonę

Po pirmųjų rungtynių „Metallurg“ neatrodė pavargęs – jis pirmąjį kėlinį su „Kretingos motobolo klubu“ laimėjo rezultatu 3:0. Vilčių, kad susitikimo šeimininkai galėtų stipriau pasipriešinti svečiams, nebeliko per antrąjį kėlinį – iš kamuolio smūgį į galvą gavęs žaidžiantysis „Kretingos motobolo klubo“ treneris Renatas Žiubrys krito ant asfaltuotos aikštės ir trumpam prarado sąmonę. Nors po kelių minučių R. Žiubrys atsigavo ir jautėsi visai neblogai, tačiau jį apžiūrėję greitosios medicinos pagalbos medikai rekomendavo tos dienos varžybose nebežaisti.

Tad visa atsakomybė teko komandos lyderiui Lukui Šimkui, patyrusiam žaidėjui Tomui Gudauskui bei į pagrindinę sudėtį vis drąsiau įsiliejančiam jaunimui – Pauliui Rudžiui, Justui Bendikui, Mindaugui Saliui, Pauliui Žąsyčiui. Rungtynių metu rankos traumą patyrė ir vartininkas Arūnas Tiškus, tad jį pakeitė po kelerių metų pertraukos į komandą sugrįžęs Algirdas Šateikis.

„Metallurg“ ir „Kretingos motobolo klubo“ susitikimas baigėsi 9:1 – vienintelį įvartį šeimininkų komandai pelnė L. Šimkus. Tačiau tą akimirką, kai kamuolys atsidūrė „Metallurg“ vartuose, euforiją iš karto pakeitė išgąstis – L. Šimkus apvirtęs su motociklu gana ilgą atstumą nučiuožė aikšte. Nors sportininkas ir toliau tęsė žaidimą, tačiau vėliau jis „Pajūrio naujienoms“ prisipažino tuomet patyręs kojos traumą ir apgailestavo, kad nebegalėjo pasirodyti taip, kaip galėtų geriausiai nei tos dienos, nei rytojaus dieną įvykusiose rungtynėse.

Kietas „krikštas“ jauniems žaidėjams

Sekmadienį į Kretingą atvykus dar vienai komandai – Skuodo „Bartuva“, įvyko „Agrorodeo“ turnyras. Burtai lėmė, kad pirmosiose rungtynėse „Kretingos motobolo klubas“ kovojo su Skuodo „Bartuva“ – ją įveikė rezultatu 2:0 (įvarčius pelnė T. Gudauskas ir L. Šimkus).

Antrojoje grupėje susitiko Vokietijos „Tornado“ bei Rusijos „Metallurg“, kuris varžovus įveikė rezultatu 4:0.

Taigi dėl III vietos turnyre teko susiremti Skuodo „Bartuvai“ ir Vokietijos „Tornado“ – pastaroji ir tapo prizininke, pranašumą įrodžiusi rezultatu 5:0.

Kovoje dėl I vietos „Kretingos motobolo klubui“ susitikus su profesionalų komanda „Metallurg“, niekas neabejojo, kad pergalę švęs svečiai – šie mūsiškius įveikė rezultatu 6:3. Tarp „Kretingos motobolo klubo“ žaidėjų pasižymėjo Lukas Šimkus, pelnęs 1 įvartį, ir Renatas Žiubrys, 2 kartus sėkmingai pasiuntęs kamuolį į varžovų vartus.

Dar prieš rungtynes žiūrovai diskutavo, ar dvikovoje su „Metallurg“ nepasirodys „Kretingos motobolo klubo“ vadovas Eduardas Steckis, tačiau jis buvo kategoriškos nuomonės.

„Ar bus naudos, jei aš pasidraskysiu aikštėje? Man – jau ne. Bet tiems mūsų jauniems žaidėjams – tikrai bus“, – kad už šiandieninį rezultatą svarbiau yra išugdyti tvirtą žaidėjų pamainą, įsitikinęs buvo E. Steckis.

Susitiko jaunystės draugai

Tai buvo geras finalinis žaidimas,“ – „Agrorodeo“ turnyro rezultatus apibendrino sporto klubo „Metallurg“ prezidentas ir nusipelnęs šalies treneris Valerij Infantijev.

Pašmaikštavus, ar nebuvo gaila skriausti mūsų komandos jaunuolių, V. Infantijev sakė, kad „Metallurg“ komandoje taip pat žaidė ne vien patyrę sportininkai – į aikštę buvo išleisti ir 20–22 metų jauni žaidėjai, kurie sudaro antrąją komandos sudėtį.

Maskvos priemiestyje Vidnoe įsikūręs klubas „Metallurg“ yra tikra motobolo legenda: komanda 31 kartą tapo Rusijos čempione, jos žaidėjai sudaro Rusijos rinktinės pagrindą – ši net 24 kartus tapo Europos čempione. Tad tik dėl to, kad komandos žaidėjai yra profesionalai, jie ir gali aikštėje važiuoti tokiu dideliu greičiu, kuris po įspūdingų atakų ar kovų dėl kamuolio priversdavo žiūrovus išsižioti iš nuostabos. „Naudojame tą patį kurą ir tokius pačius motociklus“, – užtikrino V. Infantijev, kuris nusišypsojo, išgirdęs kalbas apie tai, kad komanda galbūt naudojantį kažkokį pagerintą kurą.

V. Infantijev sakė, kad jam buvę įdomu atvykti į Kretingą, kurioje lankėsi prieš 22 metus, kuomet čia vyko Europos motobolo čempionatas. „Norėjosi pamatyti, kas per tą laiką čia pasikeitė“, – sakė V. Infantijev, kuris, apsidairęs seniai neremontuotame motodrome, su šypsena pripažino, kad vis dėlto nuo praėjusios viešnagės ne kažkas čia ir pasikeitę.

Užtat vienas maloniausių momentų – kai V. Infantijev bei „Metallurg“ viceprezidentas Aleksandr Rasolov, vyriausiasis komandos treneris Andrej Pavlov Kretingoje vėl sutiko savo jaunystės bičiulius, su kuriais susitikdavo motobolo turnyruose kaip žaidėjai – kretingiškius Jeronimą Mikaločių ir Stasį Večerskį. „Didesnės šventės negali būti“, – džiaugėsi J. Mikaločius ir S. Večerskis.

Šventė žiūrovams

Taip pat entuziastingai „Metallurg“ laukė ir motobolo žiūrovai. „Mes motobolą žiūrime nuo 1970-ųjų, kai jis pradėtas žaisti Kretingos stadione, ten, kur dabar stato tą naują kompleksą. Atsimename ir tokius žaidėjus kaip Gagilas, Petrauskas, – pasakojo ištikimi sirgaliai Kazys Reinikis ir Jonas Stonkus. – Mums motobolas – vienintelė pramoga, komanda stengiasi, auga gera pamaina“. Motobolo rungtynių stengiasi nepraleisti ir jaunoji karta – 9 metų Titas Januška ir 7 metų Gytis Enzinas, kuriems vienas laukiamiausių momentų yra rungtynių pabaiga, nes tuomet motobolo žaidėjai mažuosius žiūrovus pavėžina ant savo motociklų. „Aš visada einu prie užsieniečių, nes pas juos trumpesnė eilė. Angliškai paprašau pavežti 3-4 ratus, o jei pats nemoku, tai tėtis paprašo. Vieną kartą laukiau eilės prie lietuvių žaidėjų – tai ir vakaras atėjo, kol gavau progą“, – pasakojo T. Januška.

„O aš einu tik prie lietuvių, – į bičiulio žodžius atsiliepė G. Enzinas. – Pasakau, kad labai greitai nevežtų, tai normaliai ir pavežioja.“

Abu berniukai pasakojo lankantys futbolą, kuris turi daug panašumų su motobolu ir svarstantys, galbūt ateityje jie norės išbandyti ir motobolo žaidimą.

Šaltinis: Pajūrio naujienos (2018-06-05)