Lietuvos motobolo jaunimo rinktinė iškovojo Europos čempionato bronzą

Vokietijoje įvykusiame Europos jaunimo motobolo čempionate kretingiškiai, atstovavę Lietuvai, iškovojo bronzos medalius. „Džiaugiamės prizine vieta“, – teigė rinktinės treneris Renatas Žiubrys. Pirmą kartą čempionate dalyvavusi Lietuvos rinktinė, anot trenerio, pademonstravo gerą žaidimą. „Galbūt pritrūko šiek tiek sėkmės, bet, pagalvojus, kad Vokietijoje yra 15 klubų, iš kurių surenkami geriausi žaidėjai ir išsiunčiami į čempionatą, o mūsų rinktinė sudaryta iš vieno klubo, žaidėjai niekuo nenusileido Vokietijos rinktinei ir dar laimėjo prieš ją“, – atkreipė dėmesį R. Žiubrys.
Lietuvos jaunimo motobolo komanda su Rusijos rinktine kovojo dėl patekimo į finalą, tačiau, sužaidę lygiosiomis, jiems pralaimėjo baudinių serijoje. „Kaip Rusijos treneris sakė, šįkart Dievas buvo jų pusėje“, – tikino R. Žiubrys. Todėl kretingiškiams teko žaisti dėl III–IV vietos.
Kovoje dėl trečios vietos kretingiškiai 4:3 įveikė Vokietijos ekipą. Antrajame kėlinyje vokiečiai pirmavo 3:1, bet ketvirto kėlinio pradžioje jaunoji motobolo komanda rezultatą išlygino, likus žaisti 9 minutėms iki rungtynių pabaigos pelnė įvartį, išvedusį komandą į priekį.
„Daug kas priklauso ir nuo jaunuolių nusiteikimo. Kitos rinktinės turi psichologus, kurie dirba su žaidėjais, o mums tai tenka daryti patiems, kas tikrai nėra labai lengva“, – žaidimą lemiančią priežastį įvardijo rinktinės treneris.
Europos jaunimo motobolo čempionate varžėsi 4 jaunimo komandos iš Vokietijos, Rusijos, Prancūzijos ir Lietuvos. Šalies rinktinėje žaidė 10 jaunuolių. „Iš viso komandoje turime 13 žaidėjų, tačiau 3 dar yra mokomi“, – įvardino R. Žiubrys.
Jaunuoliai iš čempionato parsivežė neišdildomus įspūdžius, o juos dar labiau nustebino šiltas sutikimas grįžus į Lietuvą. „Jų artimieji surengė šiltą sutikimą, kuris tikrai sujaudino, – prisiminė R. Žiubrys. – Laimėjimas komandos narius pakylėjo. Kai kurie jaunuoliai medalius ant kaklo buvo užsidėję visos kelionės metu.“
Kitas varžybas Kretingos jaunimo motobolo komanda turėtų žaisti rugsėjį su Rusijos rinktine, kuri atvyks į Kretingą. „Pasaulyje vyksta varžybų tarp jaunimo komandų, tačiau mums naudingiau vykti į turnyrus, kuriuose vienu išvykimu sužaistumėme kelias rungtynes. Vykti dėl vienų yra pakankamai brangu, todėl renkamės tai, kas mums yra naudingiau ir aukštesnio lygio“, – kalbėjo R. Žiubrys.

Šaltinis: Pajūrio naujienos (2019-06-28)