Motobolo komanda sezoną pasitinka atsinaujinusi

Rytoj Kretingos motodrome pirmą kartą šį sezoną sugriaudės motociklai – susikaus dvi vienintelės motobolo komandos Lietuvoje: Kretingos „Milda“ ir Skuodo „Bartuva“.Varžybų maratoną „Mildos“ komanda pasitinka atsinaujinusi – pagrindinių žaidėjų gretose rungtyniaus ir naujokai. Motobolo klubo „Milda“ vadovas Eduardas Steckis teigė, kad šį sezoną tarp pagrindinių žaidėjų žais ir Paulius Rudys, Mindaugas Salys, Justas Bendikas bei Mindaugas Černeckis, kurių negalima vadinti ir visiškais naujokais, nes praėjusį sezoną jie treniravosi su komanda ir turėjo vieną kitą progą pasirodyti aikštėje varžybų metu. E. Steckis neslėpė: atsinaujinti komandai buvo būtina, nes dalis žaidėjų emigravo iš Lietuvos. Dėl šios priežasties „Mildos“ gerbėjai aikštėje neišvys ir patyrusių žaidėjų dueto – brolių Manto ir Aivaro Večerskių, tačiau jų tėvas, kuris pats yra buvęs ilgametis komandos žaidėjas, Stasys Večerskis komandai toliau padės kaip mechanikas. Anot E. Steckio, išugdyti gerą motobolo žaidėją užtrunka laiko, tam reikia ne tik treniruočių, bet ir varžybų patirties, tad kol kas nei jis, nei komandos treneris Renatas Žiubrys negali nusivilkti varžybų aprangos ir užsiimti tik trenerių darbu. Komandoje taip pat žais ir Lukas Šimkus, Tomas Gudauskas, vartininkai Arūnas Tiškus bei Raimondas Alseika, kuris dar treniruojasi ir važinėdamas motociklu, tad gali būti, kad ateityje pereis žaisti į kitą poziciją.

Rytoj Kretingos motodrome pirmą kartą šį sezoną sugriaudės motociklai – susikaus dvi vienintelės motobolo komandos Lietuvoje: Kretingos „Milda“ ir Skuodo „Bartuva“. Varžybų maratoną „Mildos“ komanda pasitinka atsinaujinusi – pagrindinių žaidėjų gretose rungtyniaus ir naujokai.

Motobolo klubo „Milda“ vadovas Eduardas Steckis teigė, kad šį sezoną tarp pagrindinių žaidėjų žais ir Paulius Rudys, Mindaugas Salys, Justas Bendikas bei Mindaugas Černeckis, kurių negalima vadinti ir visiškais naujokais, nes praėjusį sezoną jie treniravosi su komanda ir turėjo vieną kitą progą pasirodyti aikštėje varžybų metu.

E. Steckis neslėpė: atsinaujinti komandai buvo būtina, nes dalis žaidėjų emigravo iš Lietuvos. Dėl šios priežasties „Mildos“ gerbėjai aikštėje neišvys ir patyrusių žaidėjų dueto – brolių Manto ir Aivaro Večerskių, tačiau jų tėvas, kuris pats yra buvęs ilgametis komandos žaidėjas, Stasys Večerskis komandai toliau padės kaip mechanikas.

Anot E. Steckio, išugdyti gerą motobolo žaidėją užtrunka laiko, tam reikia ne tik treniruočių, bet ir varžybų patirties, tad kol kas nei jis, nei komandos treneris Renatas Žiubrys negali nusivilkti varžybų aprangos ir užsiimti tik trenerių darbu. Komandoje taip pat žais ir Lukas Šimkus, Tomas Gudauskas, vartininkai Arūnas Tiškus bei Raimondas Alseika, kuris dar treniruojasi ir važinėdamas motociklu, tad gali būti, kad ateityje pereis žaisti į kitą poziciją. Šiemet sportininkų laukia ne tik Centrinės Europos motobolo lyga, kurioje jie susitiks su Pinsko „Avtomobilist“, Minsko „Zaria“ ir „Sdiutstš“ bei Lunineco „Luninec“, bet ir Europos motobolo čempionatas, kuris liepos pabaigoje įvyks Prancūzijoje. Jame iš Kretingos bei Skuodo komandų pajėgiausių žaidėjų sudaryta Lietuvos rinktinė varžys su Vokietijos, Rusijos, Baltarusijos, Prancūzijos, Olandijos bei Ukrainos rinktinėmis.

Pasak E. Steckio, stengiamasi, kad motobolo gerbėjai Kretingoje pamatytų kovas ne tik su komandomis iš Baltarusijos. „Šiuo metu deriname planus su komanda iš Vokietijos dėl draugiškų rungtynių. Galbūt, įsibėgėjus sezonui, pavyks pasikviesti ir daugiau svečių, – užsiminė E. Steckis, prisipažinęs, kad žiūrovų palaikymas žaidėjams yra labai svarbus. – Kiekvieną kartą į aikštę išeiname nusiteikę stengtis iš visų jėgų, visada žaidėjai jaudinasi ir nori pasiekti geriausią rezultatą, kuris nudžiugintų ir komandos sirgalius.“

Motobolo klubo „Milda“ jaunimo komanda (iš kairės): mechanikas Stasys Večerskis, žaidėjai Paulius Žąsytis, Mindaugas Vitkauskis, Gintas Rudys, Gvidas Laucė, FIM Europos motobolo komisijos narys Dovydas Bončkus; priekyje – vartininkas Laimonas Savickas.

Dar kiti motobolo klubo planai susiję su jaunimo komanda, kuri buvo pernai suburta ir kurioje šiuo metu treniruojasi penki 15-16 metų jaunuoliai. „Pernai rėmėjų ir Kretingos rajono savivaldybės rūpesčiu įsigijome 4 motociklus, kurių variklio darbinis tūris – 80 kub. cm, dar tokius pat 4 esame užsakę iš Vokietijos. Taigi jeigu oro sąlygos palankios, jaunimo treniruotės vyksta ir penkias dienas per savaitę, – pasakojo E. Steckis. – Daugelis Europos motobolo klubų turi ir jaunimo komandas, kuriose ir ugdomas žaidėjų profesionalumas. Pernai Olandijoje buvo surengtos parodomosios Europos jaunimo varžybos, kuriose rungtyniavo Olandijos, Vokietijos ir Prancūzijos komandos, subūrusios žaidėjus iki 18 metų. Žadama organizuoti tokius oficialius jaunimo čempionatus. Tačiau net ir be jų ieškosime galimybių, kad mūsų jaunimo komanda galėtų dalyvauti kokiose nors varžybose su užsienio komandomis.“

Šaltinis: Pajūrio naujienos (2017-05-12)