Kretingiškiai įveikė svečius iš Minsko

Savaitgalį įvykusios rungtynės buvo tikra dovana Kretingos motobolo komandai „Milda“ – ji nesunkiai rezultatu 6:3 įveikė svečius iš Baltarusijos – Minsko „Sdiušt“. Šiose varžybose pirmą kartą šį sezoną žaidė vienas pajėgiausių komandos žaidėjų Aivaras Večerskis, kuris iš Jungtinių Amerikos Valstijų buvo grįžęs tik išvakarėse, tad į motodromą išvažiavo be treniruočių ir beveik parą nemiegojęs.
„Motobolas – mano kraujyje“, – sakė A. Večerskis, kuris nesuabejojo savo galimybėmis dalyvauti varžybose. Po 19 val. skrydžio lėktuvu ir dar nespėjęs persiorientuoti prie 10 val. besiskiriančios laiko juostos Lietuvoje, A. Večerskis susitikime su baltarusiais negailėjo savo jėgų. Jam pavyko į priešininkų vartus pasiųsti vieną sėkmingą įvartį, tačiau A. Večerskis teigė, jog ne tai, o pagalba visai komandai jam yra svarbiausia. Dabar jis jai padėti turės daugiau galimybių, nes iš JAV, kur darbo reikalais teko keliauti per visą valstybę nuo Niujorko iki Sietlo, A. Večerskis sugrįžo visai vasarai – taigi galės dalyvauti ir visą likusį motobolo sezoną.
Nors išvykoje „Milda“ komandą „Sdiušt“ buvo įveikusi gana lengvai – rezultatu 3:0, tačiau susitikimo Kretingoje pradžia nebuvo rezultatyvi: po pirmo kėlinio švieslentėje buvo 0:0.
Komandos sąskaitą antrojo kėlinio metu atidarė Lukas Šimkus – jis kamuolį pasiuntė į vartus iš karto po to, kai A. Večerskiui susidūrus su „Sdiušt“ žaidėju, pastarajam prireikė medikų pagalbos – vaikinui buvo sumušta koja. „Palindo po traukiniu“, – paprašytas pakomentuoti šį įvykį, vėliau sakė A. Večerskis.
Iš viso per rungtynes „Mildai“ pavyko pelnyti 6 taškus: L. Šimkus įmušė 2 įvarčius, komandos žaidžiantysis treneris Renatas Žiubrys – 3, A. Večerskis – 1.
„Manėme, kad mūsų rezultatas bus dar blogesnis – galvojome, jog pavyks pelnyti 1-2 įvarčius, tad dabar esame patenkinti turėdami 3, – „Pajūrio naujienoms“ sakė „Sdiušt“ treneris Andrej Kašmel. – Mūsų jėgos nebuvo lygiavertės, nes mūsų komanda jauna – jos pagrindą sudaro 16-21 metų žaidėjai, vienam vyriausiajam žaidėjui yra 25-eri. Be to, šįsyk negalėjo rungtyniauti 2 stipriausi mūsų sportininkai.“
A. Kašmel teigė turintis tikslą ateityje iš šių jaunų žaidėjų užauginti stiprią komandą, tačiau ji visada bus mėgėjų, o ne profesionalių sportininkų.
„Mildos“ treneris Renatas Žiubrys, komentuodamas rungtynes, pripažino: nors priešininkai buvo žinoma komanda, buvo išanalizuotas jų žaidimo stilius, tačiau rungtynių pradžia nebuvusi tokia, kokios tikėtasi. „Iš pradžių buvo chaosas, trūko komandos susitelkimo, ne iš karto įsivažiavome“, – kalbas, kad „Milda“ specialiai bandė pasiduoti priešininkams, neigė R. Žiubrys. Tačiau tai, kad varžovai buvo silpnesnė komanda, leido daugiau patirties įgauti jauniausiems „Mildos“ žaidėjams.
Šios Centrinės Europos motobolo lygos varžybos sutapo su Kretingos miesto švente, tad R. Žiubrys užsiminė turįs idėją kitąkart specialiai miesto šventei surengti draugiškas motobolo rungtynes, pasikviečiant komandų iš kitų šalių – jei tik tam pritartų Savivaldybė.
Nors vykstant miesto šventei, šeštadienį nuo 16 val. visoje Kretingoje buvo draudžiama parduoti alkoholio, motobolo gerbėjams tai nebuvo problema. Pavyzdžiui, autobusiuku prie pat aikštės privažiavusi vyrų kompanija, iš kurios kai kas rungtynes stebėjo ir užsiropštę ant stogo, neslėpė alkoholiu apsirūpinusi iš anksto.
„Atvažiuoti autobusiuku – tai mūsų tradicija, mums motobolas yra tikra šventė, todėl rungtynes stebėti norime komfortiškai. Šiandien esame aštuoniese“, – linksmai pasakojo Andrius Ronkys.
O jo bičiulis Rimas Čepulis, paklaustas, ar nebūtų galima motobolo stebėti be alkoholio, juokėsi: „Neįmanoma! Norime atsipalaiduoti ir atšvęsti pergalę“.
Šiuo metu Centrinės Europos motobolo lygos turnyrinėje lentelėje Kretingos „Milda“, sužaidusi 4 rungtynes ir pelniusi 10 taškų, užima II vietą. Kol kas pirmauja Minsko „Zaria“, sužaidusi 6 rungtynes ir pelniusi 13 taškų.

Šaltinis: Pajūrio naujienos (2017-06-23)