Kretingoje finišavo Europos Motobolo Čempionų Taurės etapas

Šį savaitgalį, gegužės 13-14 dienomis, Kretingoje įvyko pirmosios Europos Motobolo Čempionų Taurės varžybos, kuriose susirungė Lietuvos, Vokietijos ir Prancūzijos nacionalinių klubinių varžybų komandos čempionės – Kretingos MK (LTU), Puma Kuppenheim (GER) ir Suma Troyes (FRA) komandos.

2023 metų Europos Motobolo Čempionų Taurės turnyrą sudaro trys etapai, po kurių išaiškės sezono komanda-čempionė. Tai naujas, trijų etapų varžybų formatas pakeisiantis iki šiol vykusį Europos motobolo čempionatą, kuriame susirungdavo septynių šalių nacionalinės rinktinės (Lietuva, Nyderlandai Vokietija, Prancūzija, Rusija, Baltarusija, Ukraina). Naujam formatui postūmį davė prasidėjęs karas Ukrainoje dėl kurio tapo sudėtinga surinkti visas rinktines į vieną turnyrą.Turnyrą stebėjęs FIM Europe motobolo komisijos atstovas iš Vokietijos Thomas Staudt buvo maloniai nustebintas Kretingos MK klubo pastarųjų metų pažanga bei meistriškumu. Tuo pačiu, gyrė turnyro organizacinį komitetą bei skaitlingą miestelėnų palaikymą namų komandai. Varžybų organizatorius Dovydas Bončkus tikisi jog naujas varžybų formatas išlaikys tęstinumą ir kitais metais pritrauks didesnį nacionalinių klubų dėmesį.

Varžybų eiga

Šeštadienį vyko du Europos Motobolo Čempionų Taurės susitikimai. Turnyrą atidarė Vokietijos Puma Kuppenheim ir Prancūzijos Suma Troyes komandų varžybos. Po atkaklios taškas į tašką kovos susitikimą rezultatu 4:3 laimėjo vokiečiai. Susitikimo trečiajame kėlinyje teko stabdyti varžybas, kai Prancūzijos ekipos vartininkas buvo pasiųstas į nokautą po smūgio kamuoliu į veidą. Laimei sportininkas atsipirko nedideliu sutrenkimu ir galėjo tęsti varžybas.

Dieną vainikavo šeimininkų Kretingos MK ir prancūzų Suma Troyes dvikova. Pirmų varžybų išvarginti varžovai iš Prancūzijos susidūrė su aktyviu lietuvaičių spaudimu. Dviejų tūkstančių žiūrovų akivaizdoje solidžia persvara 4:1 varžovus visa galva pranoko Kretingos MK klubas.

Sekmadienį vyko paskutinės, lemiamos varžybos. Susitiko šeštadienio komandos nugalėtojos – Kretingos MK prieš Puma Kuppenheim. Mačas prasidėjo žvalgyba bei aktyvia abiejų komandų gynyba. Ją pirmiesiems pralaužti pavyko lietuviams. Dvylikta minutę Lukas Šimkus taikliu smūgiu siunčia kamuolį į varžovų vartus ir išveda Kretingos MK komandą į priekį. Vokietijos komanda nenusileidžia ir penkioliktą minutę Dominik Muckenhauzen muša baudinį ir išlygina rezultatą. Neprabėgus nei minutei po sėkmingo vokiečių baudinio, Jannis Schmitt įmuša dar vieną įvartį ir išsiveda savo komandą į priekį, o Puma Kuppenheim baigia pirmąjį kėlinį vieno įvarčio persvara.

Antrajame kėlinyje komandos apsikeičia keliomis greitomis atakomis, tačiau tiek Kretingos MK, tiek Puma Kuppenheim ekipoms nepavyksta realizuoti nei vienos iš jų. Trečiajame kėlinyje kretingiškiai perima iniciatyvą ir didžiąją laiko dalį praleidžia varžovų aikštelės pusėje, bet neįveikia kibios Vokietijos atstovų gynybos. Anaiptol, trečiasis kėlinys baigiasi, kaip ir antrasis, be įvarčių.
Paskutinis lemiamas susitikimo kėlinys prasideda aktyviu Puma Kuppenheim ekipos presingu. Jau septintą ketvirtojo kėlinio minutę krenta trečiasis susitikimo įvartis į Kretingos MK vartus, o vienuoliktą – ketvirtas. Pasinaudoję kretingiškių sumaištimi, komanda iš Vokietijos muša penktą įvartį. Keturioliktą minutę Kretingos MK komanda galėjo baudiniu sušvelninti rezultatą, tačiau smūgis skrieja virš vartų.

Pasibaigus varžybų laikui pergalę rezultatu 5:1 pirmajame 2023 m. Europos Motobolo Čempionų Taurės etape švenčia Puma Kuppenheim komanda.
Antrasis 2023 m. Europos Motobolo Čempionų Taurės etapas vyks Vokietijoje liepos 22-23 dienomis, o trečiasi Prancūzijoje rugpjūčio 19-20 dienomis.